جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨ - 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 322126
 بازدید امروز : 142
 کل بازدید : 1273764
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1394/07/04
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تفاهم نامه همکاری بین وزارت دادگستری و دانشگاه آزاد اسلامی امضا شد

تفاهم نامه همکاری بین معاونت حقوق بشر وزارت دادگستری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، تفاهم نامه همکاری میان معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال به امضاء محمود عباسی و حمیدرضا خالدی رسید.
این تفاهم نامه که به منظور بسط و توسعه همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی برای استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های طرفین به امضاء رسید، زمینه را برای انجام همکاری های مشترک در زمینه مباحث و موضوعات مورد تفاهم فراهم می کند.
محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در این نشست ضمن تقدیر از توجه ریاست و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال به مقوله آموزش، ترویج و ارتقاء حقوق شهروندی، این تفاهم نامه را زمینه مناسبی برای نزدیک تر شدن اساتید، دانشجویان و به طور کلی جامعه دانشگاهیان به بخش های مختلف اجرایی نهادهای حاکمیتی دانست و استفاده از ظرفیت دانش و تجربه دانشگاهیان را فرصت مغتنمی برای دستگاه های اجرایی در راستای شکوفایی هرچه بیشتر و تدبیر بهتر در انجام تکالیف و وظایف این دستگاه ها دانست.
وی در ادامه ضمن گرامی داشت سالروز ابلاغ منشور حقوق شهروندی در سال ۱۳۹۵ توسط رئیس جمهور محترم، ابلاغ منشور را گامی بلند و مهم برای توجه بیشتر به حفظ و رعایت بیش از پیش حقوق شهروندان عنوان نمود و مواد آن را تاکید و تدوینی بر مصادیقی دانست که در قوانین اساسی و عادی کشورمان مورد توجه قرار گرفته است.
عباسی در ادامه ضمن گرامی داشت روز جهانی عاری از خشونت و افراط گرایی، ضمن محکوم کردن اقدامات ضد انسانی و افراط گرایانه نظام استکباری که در عرصه بین المللی موجبات نقض فاحش حقوق افراد را به همراه دارد، این اقدامات را مصداق بارز نقض اخلاق و کرامت ذاتی انسان ها دانست.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در پایان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در چهارچوب تفاهم نامه فی مابین از اقدامات و فعالیت های انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال نیز تقدیر کرد و با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال تولیت پدافند غیر عامل را بر عهده دارد تاکید کرد: پدافند غیر عامل یکی از مصادیق برجسته حقوق شهروندی است.
در این جلسه خالدی، رئیس واحد تهران شمال دانشگاه آزاد گزارشی از فعالیت ها و اقداماتی که در حوزه پدافند غیر عامل و دیگر موضوعات در دستور کار آن دانشگاه قرار دارد، ارائه کرد. در ادامه نیز ملاحظات و نقطه نظرات اساتید گروه های مختلف علمی نیز مورد استماع قرار گرفت و راه کارهای اجرایی تفاهم نامه بررسی شد
.

روابط عمومی مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی


١٨:٣٩ - يکشنبه ٢ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٧٢٠١١    /    تعداد نمایش : ٢٣٧پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.