سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨ - 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اصفهان پایگاه صلح و دوستی و اخلاق شهروندی است

دکتر محمود عباسی -رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان گفت: اصفهان پایگاه صلح و دوستی و اخلاق شهروندی است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان در وزارت دادگستری برگزار شد .
در این مراسم عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه حقوق شهروندی جامعه ما برگفته از ارزش های بومی و دینی است، اظهار داشت: همه ما باید سرنوشت امروز خود را به گذشته روشن و تمدن تاریخی مان پیوند بزنیم. پیشینه تاریخی و تمدنی اصفهان همواره بر پایه ی صلح و دوستی و اخلاق شهروندی استوار بوده است .
وی افزود: پرداختن به حقوق شهروندی که یکی از شعارهای محوری رئیس جمهور محترم می باشد که با تدوین منشور حقوق شهروندی و مصوبه حقوق شهروندی در نظام اداری به صورت نظام مند و عملیاتی درآمده و با هم افزایی و هماهنگی های بین بخشی به نتایج مطلوب می رسد .
عباسی در ادامه تأکید کرد: یکی از بهترین مراجعی که می توانند در زمینه ترویج و ارتقاء حقوق شهروندی و اخلاق شهروندی گام های مؤثری بردارند شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری ها هستند که از قابلیت ها و ظرفیت های قابل توجهی برخوردارند .
وی فضای کنونی جامعه را نیازمند همدلی و وحدت در پرتو اخلاق شهروندی دانست و بر حاکمیت اخلاق شهروندی و حقوق شهروندی در جامعه تأکید کرد .
در ابتدای این نشست نوروزی، شهردار اصفهان و جناب آقای مهندس معین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان؛ ضمن استقبال و اعلام آمادگی برای همکاری در زمینه های حقوق شهروندی و حقوق کودک به ارایه نقطه نظرات پرداختند .
شایان ذکر است که به موجب این تفاهم نامه با اختصاص ساختمانی از سوی شهرداری اصفهان بزودی کلینیک مرکزی حقوق شهروندی در اصفهان راه اندازی می شود .