جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨ - 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 322095
 بازدید امروز : 79
 کل بازدید : 1273701
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1394/07/04
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کودکان را از حداقل های آموزشی محروم کرده ایم

دکتر محمود عباسی -رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری: ما کودکانمان را از حداقل های آموزشی محروم کرده ایم و آموزش خود مراقبتی به کودکان را باید از خانواده آغاز کرد .

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، دکتر محمود عباسی روز یکشنبه در واکنش به حادثه دبیرستان پسرانه تهران گفت: آموزش حق کودکان است و وقتی می گوییم «حق» یعنی در برابر آن تکلیف وجود دارد .
وی ادامه داد: خانواده ها، مدارس و دولت در مقابل حق آموزش کودکان تکلیف دارند؛ چه کسی باید پاسخگوی این فاجعه و جنایت علیه کودکان باشد. بی تردید برخورد قوه قضائیه در قبال مرتکب این جرم و جنایت قطعی است و او به سزای اعمال خود خواهد رسید اما آیا این پایان راه است .
عباسی با طرح سوالاتی خاطر نشان کرد: آیا مجازات مجرم مشکلات روحی و روانی کودکان مظلوم و قربانی این جنایت را التیام خواهد بخشید. خانواده ها و مدارس و معلمانی که کودکان و دانش آموزان را در برابر اینگونه حوادث به سلاح علم و دانایی مسلح نکرده اند مسئولیتی ندارند؟
دبیر مرجع ملی حقوق کودک اظهار داشت: باید از این تجربه های تلخ درس بگیریم و زمینه پیشگیری از اینگونه حوادث که سایه شوم آن همواره همراه کودکان مظلوم و قربانی است، فراهم کنیم .
عباسی گفت: خانواده ها و مدارس باید آموزش خود مراقبتی به کودکان را در اولویت قرار دهند البته بدون شک این آموزش ها باید در پرتو آموزه های دینی و اخلاقی انجام شود و خانواده ها و مدارس هم خود آموزش ببینند. اخلاق گمشده امروز جامعه ماست که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .

 

روابط عمومی مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی


١٣:٢١ - يکشنبه ١٣ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٣١٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٧پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.