جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨ - 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 322117
 بازدید امروز : 123
 کل بازدید : 1273745
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1394/07/04
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کنفرانس منطقه ای حقوق کودک در تهران برگزار می شود

رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از برگزاری کنفرانس منطقه ای حقوق کودک در تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری محمود عباسی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و دبیر علمی کنفرانس منطقه ای حقوق کودک اعلام کرد: کنفرانس منطقه ای حقوق کودک از تاریخ ۷ لغایت ۹ آذرماه در تهران برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این کنفرانس را ارائه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق کودک، ایجاد زمینه تعامل و هم اندیشی بین اندیشمندان و صاحبنظران حوزه حقوق کودک، آموزش حقوق کودک به نمایندگان کشورهای شرکت کننده و تبادل تجربه در زمینه حقوق کودک عنوان کرد و افزود: حدود سی تن از قضات، مسئولان حوزه کودک کشورهای منطقه و فعالان عرصه حقوق کودک در این کنفرانس شرکت می کنند.
عباسی با اشاره به برنامه های راهبردی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک برای ارتقای جایگاه حقوق کودکان در بازه زمانی۱۴۰۴ تاکید کرد: رتبه ۸۴ برای کودکان کشورمان در میان سایر کشورها جایگاه مناسبی نیست و با توجه به ارزش های دینی حاکم بر جامعه و اسناد بالا دستی و قوانین و مقررات ارزشمندی که در این زمینه وجود دارد باید تلاش مضاعفی برای ارتقای حقوق کودک در جامعه صورت پذیرد.
وی برخی از موارد نقض حقوق کودک را در نتیجه عدم آموزش، فقدان نظارت و بر زمین ماندن تکالیف دستگاه ها دانست و تاکید کرد: در همه جوامع کودکان به عنوان آینده سازان فردا بوده و از آن حیث که در زمره گروه های آسیب پذیر هستند با نگاه ویژه به آنان نگریسته می شود. ما وظیفه داریم این مهم را به عنوان یک حق بنیادین به رسمیت بشناسیم و با آموزش و کار فرهنگی آن را نهادینه کنیم.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در پاسخ به این سئوال که چه شخصیت ها و مراکزی در این کنفرانس شرکت خواهند کرد گفت: کنفرانس با همکاری و مشارکت معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری، وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه، موسسه بین المللی سرزمین ابنا بشر سوئیس، انجمن علمی حقوق کودک ایران و دستگاه های عضو شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، دانشگاه ها و مراکز علمی برگزار خواهد شد و وزیردادگستری، رییس شورای هماهنگی مرجع ملی، معاونان قوای سه گانه، چند تن از وزرا یا معاونان آنان، برخی مقامات و شخصیت های برجسته علمی در جلسه افتتاحیه این کنفرانس سخنرانی خواهند کرد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در پاسخ به این سئوال که از نمایندگان چه کشورهایی در این کنفرانس شرکت خواهند داشت گفت: حدود سی تن از نمایندگان کشورهای لبنان، افغانستان، پاکستان، قزاقستان، آذربایجان، روسیه، سوئیس، فلسطین و اردن در این کنفرانس سه روزه حضور خواهند داشت و اساتیدی از دانشگاه ها، قضات با تجربه، علما و اندیشمندان در این کنفرانس به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

 

روابط عمومی مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی


١٠:٠١ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠٦٦١    /    تعداد نمایش : ١٩٨پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.