جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨ - 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 322089
 بازدید امروز : 64
 کل بازدید : 1273686
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1394/07/04
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه ها باید در آموزش و ترویج حقوق شهروندی نقش محوری داشته باشند

در دیدار رییس دانشگاه مراغه با رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری تاکید شد: دانشگاه ها باید در آموزش و ترویج حقوق شهروندی نقش محوری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، در دیدار دکتر محمدعلی لطف اللهی –رییس دانشگاه مراغه، دکتر حاتمی –معاون پژوهشی دانشگاه و دکتر پتفت -عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه با دکتر محمود عباسی –معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، به منظور بسط و گسترش حقوق شهروندی و ایجاد شهر نمونه حقوق شهروندی، تفاهم نامه همکاری به امضای رییس دانشگاه و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری رسید. در این جلسه دکتر عباسی –دستیار حقوق شهروندی وزیر دادگستری گفت: دانشگاه ها مبدأ تحول در اجتماع و بهترین گزینه برای آموزش و ترویج حقوق شهروندی هستند که باید در این زمینه، نقش محوری ایفا نمایند.

وی با اشاره به ظرفت های خوب دانشگاه و کوچک بودن شهر مراغه آن را زمینه بسیار مناسبی برای ایجاد شهر نمونه حقوق شهروندی عنوان کرد و تأکید نمود: حضور آقای دکتر پتفت در دانشگاه مزبور که از چهره های علمی و فعال عرصه حقوق شهروندی هستند و همکاری خوبی در زمینه اجرایی طرح های تحقیقاتی و تألیف کتب و مقالات حقوق شهروندی با معاونت حقوق بشر داشته اند، امید دو چندان برای تحقق این هدف بالا را محقق می کنذد و با توجه به هماهنگی های بعمل آمده با دستگاهای مختلف اجرایی زمینه مناسبی برای دستیابی به هدف آموزش و ترویج حقوق شهروندی و تحقق آن در مراغه وجود دارد. در این جلسه دکتر لطف اللهی –رییس دانشگاه مراغه بر ضرورت ارتباط دانشگاه و دستگاههای اجرایی تأکید و ابراز امیدواری کرد که در چارچوب تفاهم نامه بتوانیم به این هدف مهم نظام که تحقق حقوق مردم است، دست یابیم. وی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه مراغه و هماهنگی این دانشگاه با دستگاههای اجرایی شهرستان اظهار کرد: ما خدمتگزار مردمیم و در این راستا هر تلاشی که نتیجه آن رضایتمندی مردم باشد را با قوت و قدرت انجام می دهیم.

 

روابط عمومی مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی


١٧:٥٧ - سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠٥١١    /    تعداد نمایش : ١٦٧پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.