دوشنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٧ - 
1 2 3
 

فصلنامه حقوق پزشکی

فصلنامه اخلاق زیستی

مقاله
عید نوروز و دیپلماسی حقوقی و قضایی
نگارنده این سطور که مسئولیت کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد و در سه سال گذشته در راستای تحقق سیاست های حقوقی و قضایی کشور، انتقال محکومان به حبس بویژه محکومان منطقه قفقاز یکی از دغدغه های فکری او بوده است را اعتقاد بر آن است که مبادله 287 نفر محکوم به حبس در نقطه صفر مرزی بین ایران و ترکمنستان در پی سفر تاریخی رییس جمهور محترم به این کشور، دیپلماسی فعال حقوقی و قضایی جمهوری اسلامی ایران را در بستر « دیپلماسی نوروز » به نمایش گذاشت.
 ٢١:٤٧ - 1397/02/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
در گفتگو با خبرگزاری ایرنا مطرح شد:
حمله به سوریه نقض آشکار حقوق بین الملل است
رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: حمله به سوریه نقض آشکار حقوق بین الملل و تجاوز به کشوری مستقل است.
 ٢١:٣٩ - 1397/02/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله
خشونت علیه کودکان در نظام حقوقی ایران
کودکان همانند انسانی کامل از کرامت و شرافت برخوردارند. آنان سازندگان فردای اجتماع اند و پویایی و توسعه جامعه را تضمین می کنند از این رو بی توجهی به وضعیت و سرنوشت کودکان، دوام جامعه انسانی را به خطر می اندازد و تضییع حقوق آنان بسان تضییع حقوق تمامی جامعه و بشریت است.
 ٢١:١٣ - 1397/02/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
در دیدار با قائم مقام وزیر دادگستری مراکش مطرح شد:
تأکید بر مناسبات حقوقی و حقوق بشری ایران و مراکش
دکتر محمود عباسی- رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی و معاون حقوق بشر و امور بین­ الملل وزیر دادگستری که در ترکیب هیأت اعزامی ایران به سرپرستی جناب آقای بطحایی- وزیر آموزش و پرورش برای شرکت در پنجمین کنفرانس اسلامی وزرای مسئول اطفال کشورهای اسلامی به رباط پایتخت مراکش سفر کرده بود با آقای عبدالاله لکیم بنانی- قائم مقام وزیر دادگستری مراکش دیدار و گفت و گو کرد.
 ٢٠:٢٤ - 1396/12/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله
حقوق شهروندی و چهارشنبه سوری
با نزدیک شدن به ایام آخر سال و فرا رسیدن شب چهار شنبه سوری نگرانی های شهروندان مخصوصا خانواده ها در خصوص صدمات حاصله از مواد منفجره زیاد می شود بطوری که در این روز همه در تب و تاب سریع رسیدن به خانه قبل از غروب آفتابند. کارمندان به ویژه خانم ها در ادارات وشرکت های مختلف بدنبال این هستند که هرچه سریعتر به خانه برسند تا در مسیر برایشان حادثه ای پیش نیاید.
 ١٢:٠ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله
حقوق شهروندی و استعمال دخانیات
استعمال دخانیات به عنوان یکی از مهم ترین عامل مرگ و میر در جهان شناخته شده و در سال های اخیر مصرف آن رواج گسترده ای داشته است. با افزایش مصرف مواد دخانی عوارض و آثار زیانبار آن نیز فزونی می یابد. همه افراد جامعه کمابیش با شکل مستقیم و مشهود تضییع حقوق شهروندی به وسیله مصرف دخانیات آگاهند. به موجب ماده 6 منشور حقوق شهروندی: شهروندان حق دارند از محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی و دینی و تعالی معنوی برخوردار شوند. دولت همه امکانات خود را برای تأمین شرایط لازم جهت بهره مندی از این حق به کار می گیرد و ماده 91 منشور بر این نکته تأکید می کند که حق شهروندان است که از محیط زندگی عاری از آسیب های فردی و اجتماعی از جمله مواد مخدر و روان گردان برخوردار باشند.
 ١٠:١٤ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>

Bioethics and Health Law Journal 

فصلنامه اخلاق زیستی

فصلنامه اخلاق پزشکی

فصلنامه تاریخ پزشکی

فصلنامه فقه پزشکی

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.