چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨ - 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 296506
 بازدید امروز : 381
 کل بازدید : 1298356
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1394/07/04
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش

کنفرانس بین المللی حقوق کودک

 

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک :کنفرانس بین المللی حقوق کودک در آبان ماه  برگزار می‌شود.

 

هدف از برگزاری کنفرانسبسط و توسعه گفتمان حقوق کودک در بستر اندیشه ایرانی اسلامی و هم اندیشی و همگرایی با اندیشمندان و صاحب نظران بین المللی بویژه دانشمندان جهان اسلام، ارائه دستاوردهای جمهوری اسلامی در زمینه حقوق کودک و جلب افکار عمومی  به مشکلات حوزه حوق کودک و دعوت همگانی به تلاش همه جانبه برای تحقق حقوق کودکان می باشد.

 

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، دکتر محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بینالملل وزیر دادگستری،  دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و دبیر علمی دومین کنفرانس بین المللی حقوق کودک  در حاشیه برگزاری پنجمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک، در مصاحبه با رسانهها گفت: به مناسبت سیامین سالگرد تصویب کنوانسیون جهانی حقوق کودک، کنفرانس بینالمللی حقوق کودک در روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

عباسی اظهار داشت: با توجه به مصوبه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک سال جاری به عنوان سال تحول در حوزه حقوق کودک نامگذاری شده و به همین مناسبت برنامه‌ های متنوع و مختلفی در تهران و سطح استان‌ها پیش‌بینی و اجرا می‌شود.

وی افزود: یکی از برنامه‌‌های مد نظر مرجع، برگزاری شورای هماهنگی مراجع متناظر استانی حقوق کودک در سطحی وسیع‌تر و گسترده‌تر در چارچوب کنفرانس های داستانی  با حضور نخبگان، مسئولان، دست‌اندرکاران و فعالان عرصه حقوق کودک است که امروز نهمین کنفرانس آن به همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری اذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک هدف از برگزاری کنفرانس‌های استانی را ایجاد حساسیت در اذهان مسئولان و مردم نسبت به حقوق کودک و مدیریت چالش های حوزه حقوق کودک عنوان کرد و با اشاره به اینکه حقوق کودک نیاز به حمایت ویژه و به صحنه آمدن همه دست‌اندرکاران این حوزه دارد گفت: کنفرانس‌های تخصصی حقوق کودک در استان‌ها به صورت آگاهانه و با برنامه‌ریزی قبلی و شناسایی چالش‌های حوزه کودک در استان‌ میزبان برگزار می‌شود.

عباسی با اعلام این که به مناسبت سی‌امین سالگرد تصویب کنوانسیون جهانی حقوق کودک، کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک در روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان ماه سال جاری و با حضور نمایندگانی از سازمان ملل، یونیسف و کشورهای مختلف، دستگاه‌های قضایی و اجرایی و مراکز علمی و دانشگاهی در تهران برگزار می‌شود، افزود: در حاشیه این کنفرانس، جشنواره ملی حقوق کودک و نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله جمهوری اسلامی در زمینه حقوق کودک برپا خواهد شد که به نمایش فعالیت‌ها و اقدامات کشورمان در حوزه حقوق کودک اختصاص دارد.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک همچنین گفت برگزیده دستاوردهای جمهوری  اسلامی در حوزه حقوق کودک، در قالب نمایشگاهی در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو عرضه خواهد شد.

معاون وزیر دادگستری گفت: حقوق بشر، موضوعی جهانشمول و عمومی است؛ قطع نظر از اینکه بسیاری از کشورها بویژه آمریکا نگاهی ابزاری و سیاسی به حقوق بشر دارند، ارزش‌های والایی در اعلامیه جهانی حقوق بشر و بویژه اعلامیه اسلامی حقوق بشر نهفته است که اجرای آنها برای تامین صلح، آرامش و امنیت بشر لازم و ضروری است.

عباسی افزود: ایران اسلامی با کشورهای مختلف و سازمان‌های بین‌المللی تعامل خوبی دارد و اقدامات ارزشمندی هم در کشور در حوزه حوق کودک انجام شده و برای رفع نواقص موجود در حوزه حقوق کودک گام‌هایی برداشته خواهد شد که این مهم، در دستور کار مرجع ملی قرار دارد.

درباره همایش ، ورود و ثبت نام

 


٠٩:٤٩ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٦٨٩    /    تعداد نمایش : ١٢٦پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.