جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨ - 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 291477
 بازدید امروز : 50
 کل بازدید : 1273672
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1394/07/04
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقای ۷۴ رتبه‌ای مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی در ارزشیابی مراکز تحقیقاتی علوم‌پزشکی کشور

نتایج ارزشیابی پژوهشی مراکز تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال ۹۷ توسط معاونت تحقیقات و فن‌آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد و مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با رشد قابل توجه نسبت به سال قبل ۷۳ رتبه ارتقا پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این ارزشیابی برای هشتمین سال پیاپی در بین تمامی مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی یک تا سه سال بیومدیکال کشور صورت گرفت که در آن مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با پیشرفت چشمگیر خود در تولید دانش توانست از امتیاز ۲۶,۰۱ در سال ۹۵ به امتیاز ۱۰۳.۰۶ در سال ۹۶ ارتقا یابد.

دکتر محمود عباسی ریاست مرکز گفت: مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش تولیدات علمی با تولید ۳۹ مقاله معتبر از رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به سال ماقبل خود برخوردار بوده است (۱۵ مقاله در سال ۱۳۹۵ و ۳۹ مقاله در سال ۱۳۹۶(

دکتر عباسی گفت: انتشار مقالات علمی پژوهشی متعدد در نمایه‌های معتبر مانند ISI ، PubMed و Scopus ، همچنین استناد مقالات معتبر به مقالات منتشر شده مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را می‌توان به عنوان عوامل موثر در ارتقای جایگاه این مجموعه دانست.

ریاست مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی با بیان اینکه رشد انتشار مقالات مرکز نسبت به سال گذشته ۴۱ درصد افزایش داشته است، گفت:  شاخص استنادات از ۲۲ به ۷۴ استناد رسیده که رشدی حدود ۴ برابر داشته و حکایت از افزایش کیفیت پژوهشی در کنار شاخص‌های کمی دارد.

این مرکز علاوه بر ارتقا در زمینه تولید علم، در محور مقالات کیفی نیز پیشرفت قابل توجهی داشته و امتیاز آن از ۰ در سال ۹۵ به امتیاز ۳۱,۲۵ در سال ۹۶ رسیده است.

رتبه‌بندی ارزیابی پژوهشی مراکز تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که همه‌ساله توسط وزارت بهداشت انجام می‌گیرد در محورهای تولید علم شامل برونداد پژوهشی (تعداد مقالات نمایه شده در پایگاهISI ، Pub med و Scopus) ، مقالاتQ ۱، مقالات منتشرشده دانشگاه با همکاری بین‌المللی، رهبری در پژوهش، و نیز تعداد استنادات در چهار سال اخیر به مقایسه مراکز تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور می‌پردازد.

 

روابط عمومی مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی


١٢:٣٥ - سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٣٤٧    /    تعداد نمایش : ١٥٠پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.